فقط در چند ساعت بیش از ۱۷۰ راکت به شهرک‌های صهیونیستی شلیک شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه اعلام کرد که طی درگیری‌های روز شنبه با گروه‌های مقاومت در نوار غزه، بیش از ۱۷۴ فروند راکت، خمپاره و موشک به سمت شهرک‌های نزدیک این منطقه شلیک شده است.

در بیانیه ارتش رژیم صهیونیستی آمده است که بیش از ۱۰۰ فروند از این راکت‌ها و موشک‌ها، به مناطق مختلفی از شهرک‌های صهیونیست‌نشین در نزدیکی غزه برخورد کرده و سامانه‌های پدافندی گنبد آهنین فقط توانستند حدود ۳۰ فروند از آنها را هدف قرار دهند.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که در واکنش به این عملیات‌های راکتی، بیش از ۴۰ هدف متعلق به گروه‌های مقاومت فلسطینی از جمله حماس در نوار غزه را هدف حملات هوایی قرار داده است.

بر این اساس، حملات روز شنبه ارتش رژیم صهیونیستی به اهداف مختلف در نوار غزه، بزرگترین عملیات هوایی از زمان جنگ ۲۰۱۴ با مقاومت در این منطقه بوده است.

صهیونیست‌ها همچنین اذعان کردند که درپی این عملیات‌های راکتی و برخورد آنها با شهرک «سدیروت»، ۳ اسرائیلی مجروح شدند.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرده بود که در این حملات، ۲ نوجوان فلسطینی به شهادت رسیده و حداقل ۲۵ نفر دیگر نیز زخمی شدند.


دود غلیظ ناشی از حملات صهیونیست‌ها به غزه

 

همچنین یک منبع نظامی رژیم صهیونیستی بدون اینکه آتش‌بس با گروه‌های مقاومت غزه را تایید یا تکذیب کند، گفت که اقدامات آنها در عرصه میدانی، پاسخ آنها به آتش‌بس را نشان خواهد داد.

مرز غزه و مناطق نزدیک به آن طی ۲۴ ساعت گذشته بسیار ملتهب و شاهد تبادل آتش بین گروه‌های مقاومت فلسطینی و جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بوده است.

صهیونیست‌ها روز شنبه در واکنش به تداوم پرواز بادبادک‌های آتش‌زا از نوار غزه به سمت مناطق مجاور، چندین‌بار با توپخانه و جنگنده به مناطق مختلفی در غزه حمله کردند. بعد از این حملات بود که گروه‌های مقاومت فلسطینی با شلیک راکت و موشک، به صهیونیست‌ها پاسخ دادند.

جنبش مقاومت «جهاد اسلامی» بامداد یکشنبه اعلام کرد که با میانجی‌گری مصر، بین گروه‌های مقاومت فلسطینی در نوار غزه و رژیم صهیونیستی آتش‌بس برقرار شده است. (جزئیات بیشتر)

نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین روز جمعه به سمت تظاهرات‌کنندگان فلسطینی در مرز غزه که در ادامه «راهپیمایی‌های بازگشت» برگزار شده بود، آتش گشودند و دو نوجوان فسطینی ۱۵ و ۱۸ ساله را به شهادت رساندند. بدین ترتیب شمار شهدای این راهپیمایی‌ها به ۱۳۹ نفر رسید.

راهپیمایی‌ بزرگ حق بازگشت از ۳۰ مارس ۲۰۱۸ (۱۰ فروردین ۱۳۹۷) در اعتراض به اقدامات آمریکا علیه قدس، طرح موسوم به «معامله قرن» که به دنبال پایان دادن به آرمان فلسطین است، محاصره نوار غزه که از این منطقه به عنوان بزرگترین زندان باز دنیا یاد می‌شود، شروع شده است و همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *